Savaştepe Belediye Başkanı Turhan ŞİMŞEK yayımladığı mesajında Cumhuriyetin ilanının 91.yıldönümünün ilk günkü gibi bir coşku ve heyacan ile kutlandığını bildirerek Cumhuriyet Bayramı'nı  kutladı.

     Başkan ŞİMŞEK”   91. yılını kutladığımız Cumhuriyetin, aziz Türk Milleti'nin her türlü zorluk ve imkansızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterdiği kahramanlığın eseri olduğunu, 'Ya İstiklal, Ya Ölüm' ilkesiyle eşi görülmemiş bir zafer kazanarak Cumhuriyetle taçlandırmıştır. Türk Milleti tarihten silinmek üzereyken, kadın erkek, genç yaşlı demeden tek vücut olmuş, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde destanlar yazarak tarihe geçmiştir. Büyük zafer, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır. Cumhuriyetin ilanı şanlı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Cumhuriyetin ilanıyla egemenliğin hiçbir şahsa, sınıfa, zümreye değil, kayıtsız şartsız Türk Milleti'ne ait olduğu tüm dünyaya ilan edilmiştir.

           Bu duygu ve düşüncelerle başta Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve gazi, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anar;Cumhuriyet Bayramının 91.yıldönümü kutlar,selam ve saygılarımı sunarım.”dedi.

Scroll to top