Savaştepe Belediye Başkanı ŞİMŞEK, tüm halkın Gençlik ve Spor Bayramını kutladığını, gazileri ve şehitleri minnetle andığını kaydetti.

Başkan ŞİMŞEK” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 95’nci yılını yaşamanın sonsuz mutluluğu ve gururunu yaşarken Soma’da meydana gelen maden faciasının acısını en derinden hissediyoruz. Milletçe derin bir üzüntü içerisindeyiz.B gün milli mücadele ateşinin yakıldığı günün yıldönümünde aynı ruhla, aynı heyecanla vatan topraklarını kutsal sayan anlayışı yaşıyor ve yaşatıyoruz.Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile devam edecektir.Hürriyet meşalesinin ülkemiz, devletimiz, milletimiz yaşadığı sürece yanması için varız, var olacağız.19 Mayıs, Türkiye2nin umut dolu geleceği için atılmış tarihi bir adımı ve gençlerimizin bayramı, gururudur.Sevgili gençlerimiz, gelişmiş, güçlü Türkiye’nin mimarı sizler olacaksınız.

            Bu duygu ve düşüncelerle bugünün ve geleceğin sahipleri siz gençlerle birlikte halkımızın bayramını kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi minnetle anıyorum.”dedi.

Scroll to top