Savaştepe Belediyesi, ünlü ilahiyatçı ve akademisyen Prof.Dr.Nihat HATİPOĞLU’nu Savaştepe’lilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Devamını oku: NİHAT HATİPOĞLU SAVAŞTEPE’LİLERLE BULUŞACAK

Savaştepe Belediye Başkanı Turhan ŞİMŞEK, Türk Polis Teşkilatı’nın 170. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Devamını oku: BAŞKAN ŞİMŞEK’DEN POLİS HAFTASI MESAJI

Savaştepe Belediye Başkanlığı tarafından kırsal mahallere yeni çocuk oyun grupları kurulmaktadır.

Devamını oku: KIRSAL MAHALLERİNE ÇOCUK OYUN GRUPLARI KURULUYOR

Savaştepe Belediye Başkanı Turhan ŞİMŞEK, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitleri’ni Anma günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Devamını oku: 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ’Nİ ANMA GÜNÜ

Savaştepe Belediyesi ilçe içerisinde bulunan yeşil alanlarda bahar hazırlıkları başladı.

Devamını oku: SAVAŞTEPE BELEDİYESİ PARK BAHÇE ÇALIŞMALARI

Futbolda üst klasman hakemi İlker MERAL kalp rahatsızlığı olan annesi Lütfiye MERAL’i kaybetti. Meral’in cenazesi Pazar günü Çarşı Camiinde kılınan cenaze namazından sonra Kız Mezarlığında toprağa verildi. Savaştepe’li Hakemin annesine Allah rahmet ailesine ve yakınlarına Belediye Başkanlığımız olarak sabır ve başsağlığı dileriz.

Devamını oku: HAKEM İLKER MERAL’İN ANNESİNİN CENAZESİ DEFNEDİLDİ

Savaştepe Belediyesi tarafından 21 Ocak 2014 Çarşamba günü ilk olarak çocuklar için Yaramaz Nuri isimli tiyatro oyunu, akşam da Tiyatro Replik tarafından Oğlum Bak Git isimli oyun sergilendi.

Devamını oku: SAVAŞTEPE DE TİYATRO

    Belediye Başkanı Turhan ŞİMŞEK alemlere rahmet gecesi Mevlid Kandiliyle ilgili yayınladığı mesajda;”Bugün insanlığın kurtuluşu için gönderilen Hz.Muhammed Mustafa’nın doğum günü, bugün mevlid Kandilini birlikte idrak ediyoruz. Peygamberimiz hayatıyla, yaşantısıyla, insanlığa getirmiş olduğu mesajla,insanlık alemine kazandırdığı değerle ile toplumları karanlıktan kurtarmış, insanlığı yüksek değerlere ulaştırmıştır.Bizler birbirimizi sevmeyi, doğruluğu, hoşgörülüğü, şefkat ve merhameti Peygamber efendimizi sünnetleri ile öğrenerek nesiller boyu devam ettirdik.Bu günler toplumsal birlik ve beraberliğin, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın artığı günlerdir.
   Bu vesileyle başta Savaştepeli hemşehrilerim olmak üzere, tüm milletimizin ve İslam Âleminin Mevlid Kandilini kutlar; ülkemize ve tüm insanlığa sağlık ve esenlikler getirmesini dilerim.”dedi.

 

 

Savaştepe Belediye Başkanlığı 36’lık üst üste basım yapabilen yeni taş basım makinesi aldı. Başkan Turhan ŞİMŞEK” Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde bir program dahilinde yürütülen çalışmalar ile taş döşemesi olmayan cadde ve sokakların öncelikle altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra, kendi ürettiğimiz kilitli parke taşlar ile taş döşeme işi hızla devam edecektir.İlçemize bağlanan mahalleler de kilitli parke taşı döşenmemiş yol kalmayana kadar imkanlar dahilinde devam edecektir. Sosyal sorumluluk görevlerimizi yerine getirebilmek için halkımızla el ele vererek tüm gücümüzle çalışacağız.”dedi.

Devamını oku: SAVAŞTEPE YENİ TAŞ BASIM MAKİNESİNE KAVUŞTU

Savaştepe Belediyesi, Hicri yılın başladığı Muharrem Ayı’nın onuncu günü kutlanan Aşure Günü dolayısıyla aşure dağıttı.Çarşı Camii önünde cuma namazı sonrasında dağıtılan aşurelere vatandaş yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Turhan ŞİMŞEK” Gelenek ve göreneklerin bu tür etkinliklerle yaşatılarak, paylaşmanın simgesi haline gelen aşure günü İslam Âlemine hayırlar getirsin” diye konuştu.Başkan ŞİMŞEK aşure almak için sıraya giren vatandaşlarla tek tek tokalaşarak Muharrem Aylarını kutladı. 

Devamını oku: SAVAŞTEPE BELEDİYESİ’NDEN AŞURE İKRAMI
Scroll to top